wtorek, 16 lipca 2013

Staniki,majtki,kąpielówki-czyli jak dobrać odpowiedni strój kąpielowy?

Witam,witam! Dziś jak już zapowiadałam będzie o kostiumach kąpielowych :) To zaczynamy od nietypowych tak zwanych "do nurkowania".

 


A tu takie ciekawostki :

Nurkowanie – przebywanie pod wodą przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu lub na tzw. zatrzymanym oddechu (freediving), w celach rekreacyjnych, sportowych, naukowych, technicznych, ratunkowych lub militarnych. Nurkowanie ze sprzętem (ang. scuba diving) oraz nurkowanie na zatrzymanym oddechu jest zaliczane do sportów ekstremalnych.
Nurkowanie na tzw. zatrzymanym oddechu polega na zanurzeniu się na pewną głębokość bez możliwości oddychania pod wodą. Podstawowym sprzętem jest tzw. sprzęt ABC (maska, fajka, płetwy), zestaw umożliwiający tzw. snorkeling.
Alternatywą jest użycie sprzętu umożliwiającego oddychanie sprężonym powietrzem (lub inną mieszanką gazów), co pozwala na dłuższe przebywanie pod wodą.  

Wyróżnia się następujące rodzaje nurkowania:
 • snorkeling – oglądanie podwodnego świata podczas unoszenia się na wodzie, z wykorzystaniem sprzętu ABC. Bardzo popularne np. w Egipcie,
 • bezdechowe (freediving) – nurkowanie na wstrzymanym w płucach powietrzu (zatrzymany oddech),
 • płetwonurkowanie – rekreacyjne do głębokości 40 m, dostępne nawet dla dzieci już od 10-12 lat (na znacznie mniejsze głębokości i pod opieką instruktora) bez wyznaczonej górnej granicy wieku, określonej stanem zdrowia kandydata,
 • techniczne – dekompresyjne, trudne logistycznie, przekraczające limity rekreacyjne (zarówno głębokości lub czasu pobytu pod wodą), związane ze zmianami mieszanin oddechowych pod powierzchnią wody, wykonywane z użyciem bardziej skomplikowanych konfiguracji i większej ilości sprzętu, złożonym planowaniu, dla osób o bardzo dobrym stanie zdrowia,
 • wrakowe – wiążące się z penetracją wnętrza zatopionych wraków, ale nie koniecznie,
 • nurkowanie jaskiniowe (podwodna penetracja zalanych korytarzy, sztolni, jaskiń) – nurkowanie bez możliwości wynurzenia się pionowo na powierzchnię, niekoniecznie głęboko, ale niekiedy daleko od wyjścia. Wymaga wielu umiejętności wykraczających poza nurkowanie rekreacyjne,
Hełm nurka klasycznego
 • komercyjne (zawodowe, prace podwodne) – często saturowane, bardzo trudne nurkowania z użyciem skomplikowanego sprzętu nurkowego, daleko odbiegającego od stosowanego w przypadkach wymienionych powyżej, często z powietrzem lub innym gazem dostarczanym z powierzchni wody ze stacji obsługującej, nadzorujące i zabezpieczającej pracę nurka. Wymagania stawiane kandydatom są bardzo wysokie i dotyczą predyspozycji psychofizycznych i innych umiejętności wykorzystywanych do skomplikowanych prac w nieprzyjaznych, podwodnych warunkach. Do wykonywania takich prac są dopuszczane osoby posiadające ukończone specjalistyczne kursy i legitymujące się odpowiednimi dokumentami,
 • saturowane – w którym poziom gazu obojętnego wchłoniętego przez organizm nurka, a pochodzącego z mieszaniny oddechowej, osiąga największą możliwą dla danego ciśnienia zewnętrznego wartość.  

Sprzęt do nurkowania

Nurkowanie (szczególnie niekomercyjne) wymaga używania:
 • sprzętu ABC (maska, fajka, płetwy),
 • butli (jednej lub więcej) ze sprężonym powietrzem (najczęściej) lub innym gazem (np. nitrox, trimix),
 • automatu oddechowego który redukuje ciśnienie z butli do ciśnienia otoczenia umożliwiając swobodne oddychanie (obecne standardy bezpieczeństwa wymagają posiadania dwóch),
 • kamizelki ratunkowo-wypornościowej (KRW/ang. BCD) (tzw. z ang. jacket) lub skrzydła (odmiana KRW) do regulacji/kontroli pływalności,
 • skafandra nurkowego mokrego lub suchego w zależności od warunków, głównie temperatury wody, w jakich nurek przebywa oraz czasu nurkowania,
 • ciężarków ołowianych (tzw. balastu) rekompensujących dodatnią pływalność w/w skafandrów,
 • komputerów lub tabel nurkowych, głębokościomierza i zegarka do określenia bezpiecznej głębokości, czasu przebywania pod wodą i pozostałego czasu bezdekompresyjnego (nurkowania rekreacyjne) lub określenia dekompresji do wykonania pod wodą (nurkowania pozostałe) zgodnie z planem nurkowania,
 • manometru do określenia ilości czynnika oddechowego w butli (wyrażonej w barach, psi lub MPa),
 • oświetlenia w postaci co najmniej jednego źródła światła (latarka nurkowa, lampa HID, lampa LED),
 • narzędzia tnącego (noża, lub sekatora), służących do m.in: czynności związanych z nurkowaniem jak: podważanie, drobne pomiary (miara na niektórych nożach) lub niekiedy oswobadzania się w przypadku zaplątania w sieci.


Dobieraj oddzielnie rozmiar majtek i stanika.
Dla kobiet o sylwetkach typu gruszka, czy jabłko - jest to bardzo ważne. Nie ma sensu wciskać się w zbyt obcisłe majtki, kiedy góra pasuje. Dobrze dobrany rozmiar dołu, lub stanika czyni cuda - i optycznie robi swoje!
Teraz o normalnych strojach.Najpierw do kobiet:     Dobieraj oddzielnie rozmiar majtek i stanika.
Dla kobiet o sylwetkach typu gruszka, czy jabłko - jest to bardzo ważne. Nie ma sensu wciskać się w zbyt obcisłe majtki, kiedy góra pasuje. Dobrze dobrany rozmiar dołu, lub stanika czyni cuda - i optycznie robi swoje!
      Zwracaj szczególną uwagę na rozmiar.
Małe rozmiary - powodują wrażenie, że jesteś otyła, zbyt duże - niewygodę w pływaniu, czy samopoczuciu. Trudno się dobrze czuć, kiedy ramiączka bezustannie spadają, lub majtki wpijają się w pachwiny. Dobre samopoczucie - to dobry wygląd - to już jest sprawdzone!  Nie łudź się - przecież do wyjścia na plażę, jeszcze schudnę. Kupuj strój na tu i teraz. Jeśli schudniesz - tym lepiej, poznasz to po luźnym stroju kąpielowym i wtedy kupisz sobie rozmiar mniejszy.
       Kolor może wiele!
Pamiętaj, że oprócz koloru wyszczuplającego - czarnego, są też inne kolory, które spełnią tę samą funkcję, a może będą bardziej do ciebie pasować. Na przykład czekoladowy brąz, ciemna purpura, lub granat.
     Ozdobny czy gładki?
Jasny kolor z ozdobami - przyciąga wzrok. Używaj  go, żeby podkreślić to, czym chcesz się pochwalić. Ciemne, gładkie materiały nie chwytają spojrzeń. Wykorzystaj je, żeby odwrócić uwagę od tych części ciała, które chcesz ukryć.

      Jeśli myślisz, że masz za mały biust - wybieraj stanik usztywniany, typu push-up, z fiszbiną.
      Jeśli uważasz, że twój biust jest za duży - wybieraj staniki z cienkiej, gładkiej tkaniny, bez usztywnień i ozdób.
      Tankini - sposób na za duży brzuch!
Jeśli nie jesteś zadowolona ze swojego brzucha, nie musisz ukrywać go w szczelnie zabudowanym jednoczęściowym kostiumie kąpielowym, czy  nie rozbierać się na plaży. Pamiętaj o tankini! Jest to nowość w strojach kąpielowych - połączenie koszulki na ramiączkach ze strojem kąpielowym. Wygodne, modne, można się opalić i odsłonić to co chcesz!
       Pareo - twój sposób na seksowne uda!
Pamiętaj też o pareo, które, dobrze zawiązane,  skutecznie maskuje brzuch, uda i pośladki, a zarazem jest przewiewne i bardzo kobiece.
   Monokini - najnowsza moda plażowa!
Jeśli chcesz być na czasie z najnowszymi trendami w modzie plażowej - spraw sobie monokini. Ten typ kostiumu kąpielowego to najgorętszy hit od ubiegłego lata. Jednoczęściowy kostium, który mocno powycinany, odsłania nasze największe plusy i zarazem jest bardzo seksowny.  


Teraz do mężczyzny: 1. Klasyczne kąpielówki – przypominają męskie slipy, są komfortowe, przeważnie wykonane z szybkoschnącej elastycznej tkaniny. Nie mogą być byt obcisłe ani za duże. Optycznie wydłużają i wysmuklają nogi. Najlepiej wyglądają na mężczyznach o proporcjonalnej budowie.  Odradzamy ten zakup panom z brzuszkiem.
 2. SLIPUOMOPILKONERO 3111120 Męskie kąpielówki – które wybrać?
 3. Spodenki– są również wykonane z elastycznej tkaniny i lekko dopasowane do ciała. Ich fason przypomina męskie bokserki. Charakterystyczne są krótkie nogawki, które również przylegają do nóg.  By ładnie wyglądały powinny zakrywać całe pośladki. Spodenki są dla mężczyzn o długich noga, ponieważ optycznie je skracają. Poza tym dobrze w nich będą wyglądać panowie z małym brzuszkiem.
 4. COSTUMEUOMOMINISHORT 3111142 Męskie kąpielówki – które wybrać?
 5. Szorty – są to krótkie, luźne spodenki, które wydają się być najbardziej uniwersalnym męskim strojem plażowym. Nadają się do wszelkiego rodzaju aktywności, nie tylko do pływania.
 6. menboardshortsgrey 3835213 Męskie kąpielówki – które wybrać?
 7. Bermudy – ich szerokie nogawki sięgające co najwyżej do kolan kojarzone są głównie ze stylem surferów. Idealnie nadaje się do chodzenia po mieście, pływania w morzu, jak i uprawnia różnych wodnych sportów. Ich dodatkowym plusem jest to, że nie trzeba pod nie zakładać dodatkowe bielizny, ponieważ mają wbudowane siateczkowe majtki. Przeważnie są one wykonane z szybkoschnącej i nieprześwitującej po zmoczeniu tkaniny, w pasie mają zazwyczaj sznurek lub zapinane są na rzep, a po bokach mają kieszenie. Pasują do prawie każdej sylwetki i ich priorytetową cechą jest to, że maskują niedoskonałości i odciąga uwagę od brzucha. Jedynie osoby z krótkimi nogami powinny dobrze przemyśleć ich zakup.
  menboardshortsblue 4466818 Męskie kąpielówki – które wybrać?
  Kiedy już wybierzemy krój warto przyjrzeć się, z czego kąpielówki są zrobione. Najlepiej by zawierały tkaniny elastyczne, będące mieszanką lycry i mikrofibry. Wówczas będą zarówno dobrze przylegać i nie będą się rozciągały. Ten materiał również szybko wysycha. Następnie warto zwrócić uwagę na kolor, klasyczne kąpielówki najczęściej są jednolite w ciemnych kolorach, spodenki można wybrać w odważniejsze np. geometryczne desenie przypominające lata 70. Największy wybór znajdziemy przy bermudach, występują w różnych kolorach, wzorach, kwiatowych zdobieniach, jak i surferskich krajobrazach. Najlepiej wybrać te, które pasują do charakteru, jak i codziennego stylu.  

  A do dzieci to bardzo prosto, więc nie będę opisywać..

  Mam nadzieję,że się wam to przyda..Może jeszcze dziś coś napiszę..To paa

  Jeżeli macie jakieś pytania to pytać w komentarzu :)2.       Dobieraj oddzielnie rozmiar majtek i stanika.
Dla kobiet o sylwetkach typu gruszka, czy jabłko - jest to bardzo ważne. Nie ma sensu wciskać się w zbyt obcisłe majtki, kiedy góra pasuje. Dobrze dobrany rozmiar dołu, lub stanika czyni cuda - i optycznie robi swoje!
3.       Zwracaj szczególną uwagę na rozmiar.
Małe rozmiary - powodują wrażenie, że jesteś otyła, zbyt duże - niewygodę w pływaniu, czy samopoczuciu. Trudno się dobrze czuć, kiedy ramiączka bezustannie spadają, lub majtki wpijają się w pachwiny. Dobre samopoczucie - to dobry wygląd - to już jest sprawdzone!  Nie łudź się - przecież do wyjścia na plażę, jeszcze schudnę. Kupuj strój na tu i teraz. Jeśli schudniesz - tym lepiej, poznasz to po luźnym stroju kąpielowym i wtedy kupisz sobie rozmiar mniejszy.
4.       Kolor może wiele!
Pamiętaj, że oprócz koloru wyszczuplającego - czarnego, są też inne kolory, które spełnią tę samą funkcję, a może będą bardziej do ciebie pasować. Na przykład czekoladowy brąz, ciemna purpura, lub granat.
5.       Ozdobny czy gładki?
Jasny kolor z ozdobami - przyciąga wzrok. Używaj  go, żeby podkreślić to, czym chcesz się pochwalić. Ciemne, gładkie materiały nie chwytają spojrzeń. Wykorzystaj je, żeby odwrócić uwagę od tych części ciała, które chcesz ukryć.
6.       Jeśli myślisz, że masz za mały biust - wybieraj stanik usztywniany, typu push-up, z fiszbiną.
7.       Jeśli uważasz, że twój biust jest za duży - wybieraj staniki z cienkiej, gładkiej tkaniny, bez usztywnień i ozdób.
8.       Tankini - sposób na za duży brzuch!
Jeśli nie jesteś zadowolona ze swojego brzucha, nie musisz ukrywać go w szczelnie zabudowanym jednoczęściowym kostiumie kąpielowym, czy  nie rozbierać się na plaży. Pamiętaj o tankini! Jest to nowość w strojach kąpielowych - połączenie koszulki na ramiączkach ze strojem kąpielowym. Wygodne, modne, można się opalić i odsłonić to co chcesz!
9.       Pareo - twój sposób na seksowne uda!
Pamiętaj też o pareo, które, dobrze zawiązane,  skutecznie maskuje brzuch, uda i pośladki, a zarazem jest przewiewne i bardzo kobiece.
10.   Monokini - najnowsza moda plażowa!
Jeśli chcesz być na czasie z najnowszymi trendami w modzie plażowej - spraw sobie monokini. Ten typ kostiumu kąpielowego to najgorętszy hit od ubiegłego lata. Jednoczęściowy kostium, który mocno powycinany, odsłania nasze największe plusy i zarazem jest bardzo seksowny.
2.       Dobieraj oddzielnie rozmiar majtek i stanika.
Dla kobiet o sylwetkach typu gruszka, czy jabłko - jest to bardzo ważne. Nie ma sensu wciskać się w zbyt obcisłe majtki, kiedy góra pasuje. Dobrze dobrany rozmiar dołu, lub stanika czyni cuda - i optycznie robi swoje!
3.       Zwracaj szczególną uwagę na rozmiar.
Małe rozmiary - powodują wrażenie, że jesteś otyła, zbyt duże - niewygodę w pływaniu, czy samopoczuciu. Trudno się dobrze czuć, kiedy ramiączka bezustannie spadają, lub majtki wpijają się w pachwiny. Dobre samopoczucie - to dobry wygląd - to już jest sprawdzone!  Nie łudź się - przecież do wyjścia na plażę, jeszcze schudnę. Kupuj strój na tu i teraz. Jeśli schudniesz - tym lepiej, poznasz to po luźnym stroju kąpielowym i wtedy kupisz sobie rozmiar mniejszy.
4.       Kolor może wiele!
Pamiętaj, że oprócz koloru wyszczuplającego - czarnego, są też inne kolory, które spełnią tę samą funkcję, a może będą bardziej do ciebie pasować. Na przykład czekoladowy brąz, ciemna purpura, lub granat.
5.       Ozdobny czy gładki?
Jasny kolor z ozdobami - przyciąga wzrok. Używaj  go, żeby podkreślić to, czym chcesz się pochwalić. Ciemne, gładkie materiały nie chwytają spojrzeń. Wykorzystaj je, żeby odwrócić uwagę od tych części ciała, które chcesz ukryć.
6.       Jeśli myślisz, że masz za mały biust - wybieraj stanik usztywniany, typu push-up, z fiszbiną.
7.       Jeśli uważasz, że twój biust jest za duży - wybieraj staniki z cienkiej, gładkiej tkaniny, bez usztywnień i ozdób.
8.       Tankini - sposób na za duży brzuch!
Jeśli nie jesteś zadowolona ze swojego brzucha, nie musisz ukrywać go w szczelnie zabudowanym jednoczęściowym kostiumie kąpielowym, czy  nie rozbierać się na plaży. Pamiętaj o tankini! Jest to nowość w strojach kąpielowych - połączenie koszulki na ramiączkach ze strojem kąpielowym. Wygodne, modne, można się opalić i odsłonić to co chcesz!
9.       Pareo - twój sposób na seksowne uda!
Pamiętaj też o pareo, które, dobrze zawiązane,  skutecznie maskuje brzuch, uda i pośladki, a zarazem jest przewiewne i bardzo kobiece.
10.   Monokini - najnowsza moda plażowa!
Jeśli chcesz być na czasie z najnowszymi trendami w modzie plażowej - spraw sobie monokini. Ten typ kostiumu kąpielowego to najgorętszy hit od ubiegłego lata. Jednoczęściowy kostium, który mocno powycinany, odsłania nasze największe plusy i zarazem jest bardzo seksowny.
Dobieraj oddzielnie rozmiar majtek i stanika.
Dla kobiet o sylwetkach typu gruszka, czy jabłko - jest to bardzo ważne. Nie ma sensu wciskać się w zbyt obcisłe majtki, kiedy góra pasuje. Dobrze dobrany rozmiar dołu, lub stanika czyni cuda - i optycznie robi swoje!
Dobieraj oddzielnie rozmiar majtek i stanika.
Dla kobiet o sylwetkach typu gruszka, czy jabłko - jest to bardzo ważne. Nie ma sensu wciskać się w zbyt obcisłe majtki, kiedy góra pasuje. Dobrze dobrany rozmiar dołu, lub stanika czyni cuda - i optycznie robi swoje!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz